HomeМакедонијаТрета недела ѓубрето на улица во Кочани

Трета недела ѓубрето на улица во Кочани

Published on

Плаќаме дебело, а сме затрупани во ѓубре, реагираат жители од улицата “Иван Иванов Балашо” во Кочани кај кои комуналното претпријатие веќе трета недела ѓубрето не го собрало. објави интернет порталот Гласно.мк.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...