HomeМакедонијаСиндикатот објави војна на Врховниот суд

Синдикатот објави војна на Врховниот суд

Published on

Сојузот на синдикатите му објави војна на Врховниот суд за одлука која тие не ја добиле, но за која добиле информација дека се подготвува.

Од синдикатот велат дека ваква одлука нема да прифатат ниту една варијанта а пораката е следна .

Уште понатаму синдикалниот лидер Слободан Трендафилов се закани.

Во меѓувреме безрезервна подршка на синдикалците денеска даде и Премиерот во заминување Димитар Ковачевски.

Синдикалната зграда која сега е спорна со изградба е започната 1958 година но од 1992 година се води постапка за утврдување на нејзината сопственост.Дали припага на джавата или на Синдикатот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...