HomeМакедонијаСДСМ: Ова е година на одлука. Со СДСМ во ЕУ или со...

СДСМ: Ова е година на одлука. Со СДСМ во ЕУ или со ДПМНЕ во изолација

Published on

Ова е година на одлука,дали со СДСМ ќе се тргне во ЕУ или ќе се избере изолација со ДПМНЕ,бидејки трето нема, рекоа на прес од СДСМ.

Со прес на тема Техничка Влада,и денес се огласија од ВМРО ДПМНЕ, на која од партијата потенцираат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...