HomeРегионПожари во трговските центри во Нов Белград и Сараево

Пожари во трговските центри во Нов Белград и Сараево

Published on

Рано утринава во Нов Белград и Сараево избувнаа пожари во кинескиот трговски центар во населбата блок 70 и во магацинските простории на трговскит центар Хецо.  Пожарот пропратен со силни експлозии во кинескиот трговски центар во кој учествуваа голем број на пожарникари и канадери се претпоставува дека е предизвикан од неисклучена греалка, додека во трговскиот центар Хеко сеуште се истражува.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...