HomeМакедонијаНереален е процентот на субвенција на струја во сметките, укажа денеска Вицепремиерот...

Нереален е процентот на субвенција на струја во сметките, укажа денеска Вицепремиерот за економски прашања Фатмир

Published on

Нереален е процентот на владиното субвенционирање на струјата, објавено во сметките и тоа ЕВН треба да го корегираат, укажа денеска Вице премиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

На ова, пред извесно време укажа и Бислимовски. Со воведувањето на ефтината тарифа се намалува процентот на владино субвенционирање на струјата,објасни првиот регулатор во државата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...