HomeШтип50 илјади евра повеќе за спортските клубови од Штип

50 илјади евра повеќе за спортските клубови од Штип

Published on

50 илјади евра повеќе од лани, односно 18 милиони денари од буџетот општина Штип ќе издвои за финансирање на спортските клубови и организатори на манифестации, истакнаа денес од општината.

Пријавувањето започнува од денес и повикот ќе биде отворен до крајот на месецов.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...