HomeРегионСЛОВЕНИЈА: Претрес во куќата на Љубљанскиот градоначалник

СЛОВЕНИЈА: Претрес во куќата на Љубљанскиот градоначалник

Published on

Од утрово претреси во Љубљана  во куќата на градоначалникот Зоран Јанковиќ, потврдено е за N1 во општина Љубљана.

Полициската управа на Љубљана потоа објави дека спроведуваат обемни активности „во рамки на истрагата за кривични дела економски криминал и корупција“ на поширокото подрачје на Љубљана, Целје, Крање и Нова Горица, пренесува N1 Словенија.

Во Градската општина Љубљана за Н1 е потврдено дека се вршат претреси и во просториите на општината и во куќата на градоначалникот Зоран Јанковиќ. Истрагата започна рано утрина

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...