HomeРегион ГРЦИЈА: 561 000 евра казна за профитерство

 ГРЦИЈА: 561 000 евра казна за профитерство

Published on

Министерството за развој на Грција изрече парична казна од 561.000 евра за компанија за млеко и млечни производи, за профитерство, а меѓу другото и за високите цени на млекото за бебиња.

Од надлежното Министерство соопштија дека по спроведените контроли на голем број производи, било констатирано за девет од нив, вклучително и бебешките млечни производи, компанијата остварила поголема профитна маржа од она што го дозволува грчкиот закон.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...