HomeМакедонијаВМРО ДПМНЕ прашува зошто Лукаревска не поднела кривични пријави за криминалот од...

ВМРО ДПМНЕ прашува зошто Лукаревска не поднела кривични пријави за криминалот од 22 милиони евра

Published on

Директорката на УЈП Сања Лукаревска призна дека се случил криминал од 22 милиони евра и не поднела кривична пријава туку фирмите ги ставила на листа на должници, констатираа од ВМРО ДПМНЕ прашувајќи..

Во вториот денешен јавен настап од ВМРО ДПМНЕ фрлат сомнеж за трговија со влијание на вицепремиерот Битиќи и директорот на Агенцијата за расузнавања Ерол Муслиу за грант од 620.000 евра

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...