HomeМакедонијаНема да бидам Министер во Техничката Влада најави денеска Премиерот во заминување...

Нема да бидам Министер во Техничката Влада најави денеска Премиерот во заминување Димитар Ковачевски

Published on

Нема да бидам Министер во Техничката Влада најави денеска Премиерот во заминување Димитар Ковачевски, на средба со новинарите.

Ковачевски изрази оптимизам дека има доволно време до недела,кога Собранието ќе треба да го изгласа составот на Техничката Влада,да се искординираат сите потребни детали за нејзино формирање.

Политички аматеризам е предлогот за половична Влада,оцени денеска координаторот на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, Никола Мицевски.

И Мицевски, како и Ковачевски, смета дека има време до недела за да се испеглаат спорните детали околу формирањето на Техничката Влада.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...