HomeМакедонијаМинусните температури засега не се ризик за сливите во Малешевијата и житните...

Минусните температури засега не се ризик за сливите во Малешевијата и житните посеви

Published on

Длабокиот температурен минус, засега не е ризик за сливите во делчевско и Малешевијата. Синоќа измерените минус 19 можат да бидат опасни доколку се повторат во наредните денови, објаснуваат производителите.

Минусните температури исто така засега не го загрозуваат ниту здравјето на житните култури, пред се на пченицата. За нив, добра околност е снежната покривка, која ги штити од последици.

Според Златковски, со минимален ризик се посевите кои се покасно насадени.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...