HomeМакедонијаВозач од М.Каменица  со мигранти учествувал во синокешната страотна сообракајка  кај Гевгелија 

Возач од М.Каменица  со мигранти учествувал во синокешната страотна сообракајка  кај Гевгелија 

Published on

Денешното соопштение на МВР во врска со страшната сообраќајна несреќа што се случи на патот Гевгелија- Богданци открива детали. Имено во несреќата учестувале четири возила од кои 2 возила се од марката “мерцедс“ едно патничко возила од марката “опел корса“ а другото од марката “хјундаи“.

Патничкото возила од марката “мерцес“ кое имало таблици од друго возило управувано од Б.М.(48) од Македонска Каменица превезувало седум мигранти од Сирија. Останатите возила биле управувани од Б.Ј.(63) од с. Богородица кој ја управувал корсата, Д.Т.(42) од Гевгелија го управувал другото возило “хјундаи“ и Ѓ.К.(37) кој го управувал другиот “мерцедес“

Во несреќата, од здобиените повреди починал Б.Ј., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.М. и Е.Ј.(63), сопатничка во возилото „опел корса“, додека со телесни повреди се здобиле мигрантите, констатирани во болницата во Гевгелија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...