HomeМакедонијаТехничка Влада без министрите на ВМРО-ДПМНЕ, предлага Ковачевски доколку опозициската партија не...

Техничка Влада без министрите на ВМРО-ДПМНЕ, предлага Ковачевски доколку опозициската партија не гласа во Собрание

Published on

ВМРО ДПМНЕ нема да добие министри во Техничката Влада ако не гласа за неа, смета Премиерот Димитар Ковачевски.

Во однос на ставот на Мицкоски дека  министрите од ВМРО ДПМНЕ нема да учествуваат на владините седници Ковачевски изјави.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...