HomeМакедонијаМицевски: Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ е идниот шеф на држaвата

Мицевски: Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ е идниот шеф на држaвата

Published on

Без никакви дилеми, по сите досегашни анализи и испитување на јавната поддршка, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ е идниот шеф на држaвата, изјави синоќа во емисијата Клик плус на ТВ 21 Никола  Мицевски, шеф на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ.

Мицевски најави дека дотогаш ќе бидат соопштени критериумите за кандидирање,  а  на  2 март  ќе  има партиска претседателска конвеција.

Во однос на Техничката влада и нејзинот состав, Мицевски изјави дека кандидатите од ВМРО ДПММНЕ ќе бидат познати најдоцна до 26 јануари.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...