HomeМакедонијаВМРО – ДПМНЕ: Министерот Меџити денес во Штип потврди лицемерие и неодговорност

ВМРО – ДПМНЕ: Министерот Меџити денес во Штип потврди лицемерие и неодговорност

Published on

Сведоци сме на лицемерие, неодговорност и несериозен пристап на штета на граѓаните на Штип и Источна Македонија “виновниците повторно на местото на злосторот, рекоа денес на прес од ВМРО – ДПМНЕ.

Посетата на КБ Штип од страна на Министерот за Здравство денес во Штип со цел фотосесија, изјава за медиумите и претпоставуваме ручек од парите на граѓаните не ја подобрија националната катастрофа во здравството, во која од ден на ден Македонија тоне подлабоко, секторот здравство седум години е на маргините и никогаш не бил приоритет на оваа власт.

Највредниот и најголемиот проект во историјата на Македонското здравството во источна Македонија, на површина од 34.000 м2, за да овозможи здравствена заштита на над 300.000 илјади жители во Штип и регионот, го претворивте во споменик на неодговорност кон сопствениот народ, рекоа од ВМРО – ДПМНЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...