HomeМакедонијаОтворена шахта длабока 6 метри опасност за Кочанчани

Отворена шахта длабока 6 метри опасност за Кочанчани

Published on

Отворени шахти и сливници околу спомен домот “АСНОМ” се опасност за граѓаните на Кочани, затоа што капаците и решетките им биле украдени од „непознати“ сторители и потоа завршуваат како старо железо во некој откупен пункт, објави денес Радио Кочани

Апелираме до надлежните да ги покријат отворените шахти и сливници додека некој посериозно не настрадал , стои во објавата на Радио Кочани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...