HomeРегионГрција: УЕФА испрати листа со сомнителни фудбалски натпревари

Грција: УЕФА испрати листа со сомнителни фудбалски натпревари

Published on

До надлежната комисија за култура и образование во грчкиот Парламент, УЕФА испратила 20 досиеја за сомнителни фудбалски игри кои ги истражува судството, објавија медиумите во Грција, јави дописничката на МИА од Атина. Според истите информации, на листата се натпревари од Втората фудбалска лига одиграни во периодот од април до ноември минатата година. За испратените документи од Европската фудбалска асоцијација, претседателот на Комисијата денеска ги информирал членовите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...