HomeШтипРасте бројот на грипосани во Штип, Засега во Центарот за Јавно здравје...

Расте бројот на грипосани во Штип, Засега во Центарот за Јавно здравје се евидентирани 161 заболен. На инфективното во КБ, 22 се хоспитализирани

Published on

Расте бројот на грипосани во Штип, Засега во овдешниот Центар за Јавно здравје,евидентирани се 161 заболен.

Од ЦЈЗ очекуваат пикот на заболени од грип да достигне наредниот месец.

За оваа состојба денеска се разговараше и на работниот состанок на Комисијата за заразни болести.

Поради ова, Комисијата за заразни болести ги даде следните препораки

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...