HomeМакедонијаКовачевски идната недела ќе поднесе оставка од премиерската функција. За новата техничка...

Ковачевски идната недела ќе поднесе оставка од премиерската функција. За новата техничка влада се во контакт со ВМРО ДПМНЕ

Published on

Премиерот Димитар Ковачевски најави оставка од челната позиција во Владата на крајот на идната недела, согласно роковите за избор на техничка влада која што треба да раководи со државата во наредните 100 дена, до изборите на 8 мај.

Иако беше најавено дека Ковачевски и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на лидерска средба ќе ги договараат деталите околу составувањето на техничката влада, во која треба да влезат и двајца министри и тројца заменици од опозицијата, премиерот вели дека за многу прашања можат и телефонски да се договорат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...