HomeМакедонијаЦената на бензинот се намалува, на дизелот се зголемува

Цената на бензинот се намалува, на дизелот се зголемува

Published on

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со нови цени на нафтените деривати вечерва од полноќ  16.01 2024

Новите цени се следните

ЕУРОСУПЕР БС 95 – 76,5 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС 98- 78,5 ден/ лит

ЕУРОДИЗЕЛ               73,5 ден/лит

Екстра лесно масло за горење – 73,5 ден/лит

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...