HomeМакедонијаПо изборите, Тренчовска најави нов пакет Антрикризни мерки

По изборите, Тренчовска најави нов пакет Антрикризни мерки

Published on

На пролет, по изборите, нов пакет на Антикризни мерки ќе се подготват и реализираат за заштита на стандардот на граѓаните најави денеска министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчовска. Кои се категории на граѓани ќе се најдат на листата.

Од наредната недела, најави Тренлчовска, стартува втората од планираните пет месечни исплати од постојниот деветти Антикризен пакет.

Деветиот Антикризен пакет на мерки тежи над 600 милиони евра.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...