HomeМакедонијаВо Италија почина Ванчо Арсов од Делчево. Најблиските апелираат за помош. Ванчо...

Во Италија почина Ванчо Арсов од Делчево. Најблиските апелираат за помош. Ванчо да биде погребан дома. Тој е втор нашинец кој за една недела почина во странство.

Published on

Во Италија, во Акви терме, на 48 годишна возраст ненадејно почина Ванчо Шани Арсов од Делчево кој во оваа земја со семесјтвото на работа е подолг период. Порди ова, тие денес до пошироката јавност упатија Апел за помош.

Јас сум Сузана и собирам донации за фамилијата на мојот зет Ванчо Арсов. Тој ненадејно почина на ден 11.01.2024 година од срцев удар.

Мојата золва, со две малолетни деца се најде во непредвидена ситуација со многу финансиски трошоци кои неможе сама да ги покрие.

Од овие причини Ве замолувам кој колку е во можност да донира за да можеме барем малку да и помогнеме во овие тешки моменти,кога остана сосема сама со две малолетни деца, стои во трагичниот апел .

Смртта на Ванчо во Италија е втора за само неколку дена која снајде двајца нашинци на работа во странство. Претходно, во Германија почина 34 годиниот штипјанец Баже Јорданов за кого исто така беше организирана помош за да биде погребан во родниот Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...