HomeМакедонијаМицкоски: Не мора лично да се сретнам со Ковачевски, има и телефон

Мицкоски: Не мора лично да се сретнам со Ковачевски, има и телефон

Published on

Долго најавуваната средба помегу Христијан Мицкоски и Димитар Ковачевски за детерминирање на деталите за Техничката Влада, Мицкоски изјави дека и не мора да се случи,бидејки постоеле и телефони.

Една од многуте дилеми во пресрет на изборите се и можните коалицирања. Дали некоја од партиите која е дел од сегашното мнозинство пројавило интерес за коалицирање со ВМРО ДПМНЕ

За проблемот со замената на личните документи и се по блискиот рок 12 февруари,Мицкоски изјави дека решение е можно на следниот начин.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...