HomeМакедонијаТехничката влада е коалициона и секоја партија ќе предложи свои кандидати, потенцира...

Техничката влада е коалициона и секоја партија ќе предложи свои кандидати, потенцира Ковачевски

Published on

Техничката влада е коалициона и секоја партија ќе предложи свои кандидати, потенцира Ковачевски одговарајќи на прашањето дали ќе има средба со Мицкоски за утврдување на кадровски решенија.

Во однос на дилемите кои се партии од македонскиот и албанскиот блок ќе учествуваат во таканаречениот европски фронт и која е неговата реалност вицепремиерто за економски прашања и потпретседтел на СДСМ Фатмир Битќи изјави.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...