HomeМакедонијаМистеријата за смртта на родилката од Делчево ќе биде позната идната недела

Мистеријата за смртта на родилката од Делчево ќе биде позната идната недела

Published on

Извештајот за смртта на 26 годишната родилка од Делчево ќе биде понзат идната недела потврди денес министерот за здравство Фатмир Меџити.

Младата родилка од Делчево нјапрвин беше приомена на гиниколошко – акушерското одделение во Штип, но веднаш по пристигнувањето кај неа се констатирани сериозни компликации односно обилно крварење.

По сите обиди крварењето не било сопрено, по што конзелиарно било одлучено таа да биде породена за да се спаси детето, а потоа била испратена на лекување во Карил каде и починала. Што КБ Штип го објасни во соопштение до јавноста.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...