HomeМакедонијаМВР досега издаде 1,2 милиони пасоши. Се разгледуваат можности за пролонгирање на...

МВР досега издаде 1,2 милиони пасоши. Се разгледуваат можности за пролонгирање на рокот, изјави Премиерот Ковачевски

Published on

1,2 милиони пасоши досега издаде МВР на граѓаните и тоа е бројка која треба да се пофали бидејки вработените работат деноноќно,изјави Премиерот Димитар Ковачевски,возвраќајки индиректно на критиките упатени од Христијан Мицкоски вчера

Со оглед на сеуште присутниот голем притисок за издавање на пасоши со новото Уставно име, Ковачевски најави разгледување можности за пролонгирање на рокот

Денес на оваа тема ВМРО ДПМНЕ одржа прес конференција на која меѓудругото Наке Чулев беше прашан како како дел од техничката Валда партијата би го решила овој проблем.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...