HomeМакедонијаКривична за сопственикот на Фармата во Амзабегово каде од труење почина работник

Кривична за сопственикот на Фармата во Амзабегово каде од труење почина работник

Published on

Кривична пријава најави директорот на Државниот инспекторат за труд Весна Томовска за сопственикот на фармата во Амзабегово каде пред три дена почина 45 г. работник.

Според Томовска, инспекторатот утврдил пропусти пропишани со Законот за безбедност во работењето

Несреќата во која животот го загуби Оливер Трајанов, а со тешки повреди за живот, во болница се бори уште еден рабтник, се случи во моментите кога најпрвин Трајков, а потоа и неговиот колега се спуштиле да го проверат функционирањето на одводниот фекален систем на Свињарската фарма.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...