HomeМакедонија15% покачување на платата бара полицискиот синдикат. Во спротивно следи протест

15% покачување на платата бара полицискиот синдикат. Во спротивно следи протест

Published on

За 15 проценти да се покачи платата на полицајците, побара денеска на прес Синдикатот на полицијата. Со основна плата од 16.300 не може да се живее тврдат синдикалците.

Што доколку, надлежните се оглушат на нивното барање?

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...