HomeМакедонијаЧистење и пад во септичката јама било фатално за работниците во Амзабегово

Чистење и пад во септичката јама било фатално за работниците во Амзабегово

Published on

Чистењето на септичката јама најверојатно било фатално за работниците во свињарската фарма во Амзабегово, велат извори на ТВ Стар.

Според истите, рботниците од кои едниот почина, а другиот е во живото неизвесна состојба во КБ Мајка Тереза во Скопје, самоиницијатвно се спуштиле во јамата да ја чистат или да контролираат некој детали од функционирањето.

Причина за смртта најверојатно е присуството на амонијак во големи количини.

Екипа на СВР Штип вчера излезе на лице место со сите надлежни институции, по што сите иниренции се воп рацете на Јавното обвинителство. Нови сознанија и податоци до овој момент нема”, потенцираа денес од СВР Штип.

Кај еден од работниците на возраст од 45 години е констатирана смрт, а кај другиот тешки оштетувања. Телото на починатиот е предадено на обдукција по што ќе се знаат причините за смртта.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...