HomeРегионРС: Додиќ: Србите од РС е ментално сврзани со Србија

РС: Додиќ: Србите од РС е ментално сврзани со Србија

Published on

Србите во Босна и Херцеговина се „ментално интегрирани“ со Србија и ќе ја поддржат евентуалната независност на Република Српска (РС), рече нејзиниот претседател Милорад Додик во интервју за „Франс прес“. „Не сакаме да останеме овде“, рече Додик во интервју за француската агенција објавено на „Денот на Република Српска“, прослава на која централните власти на Босна и Херцеговина и Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) смета дека е неуставна.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...