HomeРегионБугарија: Косово ќе изгуби повеќе од Србија ако се смени власта во...

Бугарија: Косово ќе изгуби повеќе од Србија ако се смени власта во САД

Published on

Мали се шансите Белград и Приштина да напредуваат во однос на дијалогот оваа година, смета директорот на Центарот за либерални стратегии во Софија, Иван Крастев, додавајќи дека доколку има можност да се случи такво нешто, тоа ќе биде кон крајот на годината, пренесува Репортери. Во интервјуто за Балкан Дебриф, Крастев вели дека иако меѓународниот притисок може да влијае на решението, внатрешната политика ќе биде исто така важна, затоа што „теренот за игра не припаѓа на големите сили“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...