HomeМакедонијаДоаѓа температурен минус. Како да се подготви телото за промената ?

Доаѓа температурен минус. Како да се подготви телото за промената ?

Published on

Негативни температури и сериозен минус најавуваат метеоролозите за неколку дена. Под ризик се хронично болните, децата, но и останатите со чувствително здравје.

Освен топлинска заштите на телото му е потребен и соодветен режим на исхрана.

Иако во продавниците можете да најдете многу производи, особено јогурти збогатени со пробиотици, тие не се најдобрата опција бидејќи обично се богати со шеќери, па наместо тоа изберете кисела зелка.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...