HomeМакедонијаУапсена кочанчанчанка, продавал дрога на малолетници

Уапсена кочанчанчанка, продавал дрога на малолетници

Published on

Полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 23 – годишната Џ.С. и малолетник, во присуство на неговиот старател, двајцата од Кочани, затоа што Џ.С. во домот на малолетникот му продала марихуана. Полициските службеници ја одзеле марихуаната и по комплетирање на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...