HomeШтипОграбена и претепана 71 годишна жена од Штип

Ограбена и претепана 71 годишна жена од Штип

Published on

Во СВР Штип, Љ.Т.(71) од Штип пријавила дека во дворот од нејзиниот дом во Штип била физички нападната од едно лице откако го забележала дека одзело повеќе предмети. Се работи на расчистување на случајот, а против напаѓачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...