HomeЕксклузивноШтипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Штипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Published on

Штипјанецот К.В на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје.

Според првите информации целта на киднапирањето била користољубие и изнуда.

Инаку К.В во Штип е познат како најчесто вработен во угостителските локали и подолг период бил на работа во Грција.

Како влегол во оваа злосторничка шема полицијата веројатно ќе соопшти наскоро….

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...