Ќе има ли протест на студентите? На сметка денес легнаа стипендиите

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири се обрати денес со фејсбук статис до студентите кои денес во 14 часот организираат протест за неисплатените...

Уште еден уапсен за убиството на Вања, го возел Палевски до Бугарија, а потоа и во Турција

Четириесет и шест годишен скопјанец е приведен и чека одлука за 48 часовен притвор под сомнение дека извршил кривично дело помагање, односно го возел...

Штипјанец е вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска

Штипјанецот К.В на возраст од 60 години бил вмешан во убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Според првите информации целта на киднапирањето била...
spot_imgspot_img

Ексклузивно цвеќе ќе се појави на градскиот пазар во Штип

Започна продажбата на свежо цвеќе на Градскиот пазар во Штип сега одгледувачите своите ги...

Мини ветерница на покрив во Штип

Ентузијаст од улицата "Димо Хаџи Димов" во Штип на покривот од својата куќа си...

СДСМ Штип: Штипјани ќе плаќаат поскапа вода за пиење. Безидејноста и стравот СДС го искажуваат преку манипулација, возвратија од ВМРО ДПМНЕ

Во режија на градоначалникот Јорданов, мнозинството советници во Советот на Општина Штип предводено од ...

Пазарен барометар

Денешниов пазарен ден поволен и за купувачите и за продавачите. Изболство од овошја и зеленчуци, а цените пред пладне следни: Компир 50, зелка 60, млад...

Руски бизнисмен ја тужи Хрватска и бара оштета од 35 милиони евра

Против Република Хрватска е поднесена тужба вредна над 35 милиони евра поради заплена на јахтата „Кралска романса“во сопственост на компанијата „Ланелија холдингс“ на рускиот...

Земјотрес од 4 степени  утринава во Сараево

 Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтеровата скала според првите мерења утрово ги вознемири жителите на главниот град на Босна и Херцеговина. Освен...

Шведска е шокирана од македонската трагедија. Татко си го уби 10 годишниот син

Шведска е шокирана од незапамтената трагедија на македонското иселеничко семејство Атанасови, откако на 8ми јануари таткото Делче Атанасов го уби својот 10 годишен син. Трагедијата...

Снежно невреме во Словенија, под Триглав висината на снежната покривка е 1,5 метар

Снежно невреме во текот на ноќта и утринава предизвика проблеми низ Словенија, а најмногу снег има во Кредарица кај Триглав, каде наврнаа метар и...

Земјотрес од 5,1 степен го погоди Истанбул, нема информации за жртви

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во реонот на Истанбул. Земјотресот се случил во 10:42 часот по локално време...

Игор Дамјанов актер, шоумен и господар на етерот во Бугарија од Виница

Игор Дамјанов е медиумски славна личност во Бугарија. Тој е актер, шоумен, стенд ап комичар, водител и едноставно омилено лице. Игор во себе има неверојатен...

Штипјаните Зоран Николов и Зоран Успрцов се двајца од четворицата Македонци кои го освоија врвот Аконкагва

Штипјаните Зоран Николов и Зоран Успрцов како и планинарите Филип Христов и Лазе Миновски по 18 дневна експедиција го развиорија македонското знаме на највисокиот...

Скромниот штипјанец Миовски е хит на Островот на фудбалот. Вреди милиони евра и му претстои голема кариера

Со многу труд инзвонреден ентузијазам и желба за успех 24 годишниот Бојан Миовски гради успешна интернационална кариера. Скромниот Бојан тргна од Штип низ неколку македонски...

482 COMMENTS

 1. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this
  website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz reply as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u
  got this from. thank you

 2. Hey There!

  I just visited your website and noticed a few errors, let me know if you would like a FREE report of what I found and get these issues fixed asap!

  I’m Andrew – the owner/operator of WebmasterDawgs.

  Are You Looking For High-Quality Webmaster Services, Website Repair, SEO/Marketing, & Google Local Optimization + Reviews? Then You’ve Come To The Right Place!

  At WebmasterDawgs we’re a team of seasoned experts who specialize in developing, repairing, optimizing, and promoting amazing websites. We have a proven track record of success, and we’re passionate about helping our clients achieve their goals, here are our servicess.

  We Develop Custom build Websites, Digital Strategies, Products And Services.
  E-Commerce Solutions
  Content Management Systems (CMS)
  Web Hosting Services
  Maintenance and Support
  Mobile App Development
  Web Security Services
  Best Web Development
  Responsive Design
  Better User Experience (UX) and User Interface (UI) Design
  Search Engine Optimization (SEO)
  Social Media Engagement
  Email Marketing
  Analytics and Data Insights
  Conversion Rate Optimization (CRO)
  Mobile Optimization
  Customer Relationship Management (CRM)
  Cybersecurity Measures

  Here’s what you can expect when you work with us:

  Expertise: We have a deep understanding of web development and marketing, and we’re always up-to-date on the latest trends.
  Personalization: We take the time to get to know your business and your goals, so we can create a plan that’s tailored to your specific needs.
  Communication: We’re always available to answer your questions and provide updates on your project.
  Affordability: Our rates are competitive, and we offer flexible payment plans.

  Here are some additional details that you might find helpful:

  Our pricing structure is based on the scope of your project and your budget. We’re always happy to discuss your specific needs and create a custom quote.
  We offer a variety of payment options, including credit cards, PayPal, and payment plans. We also offer flexible payment plans to make it easy for you to budget for your website project.
  We’re committed to providing you with the best possible customer service We’re always available to answer your questions and provide updates on your project.
  Affordability: Our rates are competitive, and we offer flexible payment plans.

  We believe that a high-quality website is an essential part of any successful business. If you’re ready to take your business to the next level, contact us today to get started!

  To your success,
  WebmasterDawgs

  andrew@webmasterdawgs.com

  888-955-8777

 3. Dear Sir

  I hope you are doing well, I was going through your website tvstarstip.com, First of all i would like to congratulate you for taking a wonderful step of starting your own business.

  I wish you all the greatness for tvstarstip.com because their are hundreds of people looking for servces like yours on google and we can boost your reach woth google ads.

  As I specialize in crafting cost effective Google and Facebook ad campaigns for businesses like yours & I’d like to offer you a free consultation to discuss how we can enhance your digital presence.

  Let me know a convenient time for a brief call, so we can explore the possibilities.

  Wish you lots of success for .

  Call or Whatsapp
  Hassan Talal
  Call or Whatsapp
  +447458935470
  https://wa.me/447458935470

 4. бесплатные консультации юриста для всех вопросов о юридических вопросах|юридическая помощь без оплаты на законодательные темы
  бесплатная помощь юриста для физических лиц и компаний по различным вопросам законодательства от юридическая консультация без оплаты: качественное решение вопросов|Получи бесплатное консультирование от лучших юристов по наболевшим проблемам
  Бесплатная юридическая помощь по автоаварии
  юридическая помощь бесплатно москва http://www.konsultaciya-yurista-499.ru.

 5. Hello tvstarstip.com Team,

  I hope you are doing well, We are pioneer in male enhancement products and on our 10th anniversary we are offering 15% Off on our Highly recommended Male products to officials [Only for new customers]

  Experience the Aizen Power Difference!
  Our advanced formula is crafted to elevate your performance and redefine your intimate experiences. Join those who have already unlocked a new level of confidence with Aizen Power.

  Exclusive Offer:
  As a special offer, first-time buyers can enjoy an exclusive discount! Use code: AIZEN15 at checkout for an extra 15% off.

  Use this code on our website below.
  https://bit.ly/3TLWOur

  Regards
  Lela

 6. I can help you promote your links and drive traffic to your website by blasting classified ads all over the internet for others to see. I can post your ad to over 2,000 high-traffic classified ad pages in the United States and Canada, 500+ blogs, and 150+ permanent links to social sites. My platform offers a manual submission service that ensures your ads are submitted to the right places. You can also track your ad’s performance and make necessary changes to improve your results. Classified ad blasting is a great way to get your message out there, reach a wider audience and improve your website’s SEO!

  For details, shoot me an email or Skype me at my contact info below.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.f2bf75b5a952541b
  Email: philstewart@myyahoo.com

 7. SMM
  Основная функция: Автоматизация и оптимизация процесса продвижения в социальных сетях.
  Поддерживаемые платформы: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, VK.
  Особенности:
  Аналитика: Предоставление детальной статистики по каждой социальной сети, включая анализ аудитории, охват, вовлеченность и эффективность контента.
  Автоматизация публикаций: Планировщик публикаций позволяет создавать, графиковать и автоматически размещать контент на всех поддерживаемых платформах.
  Генератор контента: Использует искусственный интеллект для создания привлекательного и релевантного контента, адаптированного под каждую социальную сеть.
  Интерактивные опросы и голосования: Увеличение вовлеченности аудитории через интерактивные функции, такие как опросы и голосования.
  Подбор ключевых слов и хэштегов: Оптимизация постов с помощью анализа и подбора наиболее эффективных ключевых слов и хэштегов.
  Управление сообществом: Инструменты для модерации и управления взаимодействиями в социальных сетях, включая отслеживание комментариев и сообщений.
  Безопасность и конфиденциальность: Высокий уровень безопасности и защиты личных данных.
  Интеграция с другими сервисами: Возможность интеграции с CRM-системами, Google Analytics и другими инструментами цифрового маркетинга.
  Пользовательский интерфейс: Простой и интуитивно понятный интерфейс с поддержкой многоязычности.
  Поддержка и обучение: Подробные руководства пользователя и видеоуроки, а также круглосуточная поддержка клиентов.

 8. Меня зовут Владислав из компании Web Hero. Мы обнаружили технические недочеты на вашем сайте, которые могут стать причиной ухода клиентов.
  Наша команда готова оперативно устранить эти проблемы и гарантировать бесперебойную работу вашего сайта.

  Давайте обсудим, как мы можем помочь. Оставьте заявку на нашем сайте: wbhr.ru или свяжитесь со мной по sale.tp1@wbhr.ru.

  С уважением, Владислав.

 9. Hey , it’s Nadia.

  And this is my final reminder that your free keto cookbook will EXPIRE soon…

  ==> Click below link to Get Your Free Copy Before It Expires
  https://bit.ly/3tOIxmi

  To date, thousands of men and women have already received their 21 yummy and healthy keto recipes cookbook…

  I don’t want you to miss this.

  This is no joke or marketing gimmick.

  If you are struggling with weight loss…
  If you feel stuck or caught in the dreaded plateau zone…
  If you are fighting obesity for years (or even decades)…
  If you want to be there for your family when they need you…
  If you want to reclaim your health, your energy, and your self-confidence…
  If you finally want to revamp your metabolism and stop hunger cravings…
  If you want to fit back into all these cute clothes…

  Then…Give this a try! What do you have to lose?

 10. Маркетинг, продвижение и SEO. На входе говорилось, что они поставят мой сайт в контекстную рекламу и у них есть “человек, который может пройти модерацию на любой тематике”. Когда дошло до дела, они заблокировали себе 3 рекламных аккаунта, и этим “человеком” оказался пост на форуме SearchEngines – “ищем контекстолога, который умеет проходить модерацию” (скрин есть).
  Source:

  https://wdomain.ru/wemakefab.ru

  wemakefab вакансии

 11. I noticed you don’t have a Google Business Profile(GBP), which your business is elegible for a Google buisness profile.

  My name is Carl James, I’m a google partner and I help business aquire more clients and customers using Gooogle. 🙂

  A Google Business Profile is absolutely FREEE! and can bring in more website-visitors, telephone calls and overall grow ur business without spending a dime on online Ads.

  It would be stupid to miss out a Google business profile listing.

  Reply with the word Yes so, I can setup your GBP for no cost to you.

  Just say Yes if interested

 12. Что может быстро улучшить настроение в наши дни? Конечно же, хорошее кино. Что может быть лучше, чем заварить себе вкусны кофе или чай сесть в мягкое кресло, зайти на сайт HD-Novinka и смотреть фильмы 2024 онлайн бесплатно.
  кино онлайн 2024 бесплатно

 13. I’ve been working with freelancers for over nine years now.

  One of the biggest things I want businesses to know about working with freelancers is how much time and money they can save by hiring freelancers for projects.

  Whether you’re a multi-level corporation or a small start-up, chances are, you could benefit from using freelance work.

  The details here: https://saloof.com/how

 14. The largest marketplace for freelancers in Europe and America, all services from $ 10, more than 1 million offers, discounts and sales are available on the marketplace. Earn money with us by selling your services – visit the store http://kworks.store

 15. Hi there,

  My name is Mike from Monkey Digital,

  Allow me to present to you a lifetime revenue opportunity of 35%
  That’s right, you can earn 35% of every order made by your affiliate for life.

  Simply register with us, generate your affiliate links, and incorporate them on your website, and you are done. It takes only 5 minutes to set up everything, and the payouts are sent each month.

  Click here to enroll with us today:
  https://www.monkeydigital.org/affiliate-dashboard/

  Think about it,
  Every website owner requires the use of search engine optimization (SEO) for their website. This endeavor holds significant potential for both parties involved.

  Thanks and regards
  Mike Hardman

  Monkey Digital

 16. Если вы в поисках наилучшего веб-сервиса для отслеживания серверов Майнкрафт, то https://minecraft-monitoring.net/ — это точно то, что вам понадобится. Здесь вы обнаружите великолепный перечень серверов на любой вкус и цвет, начиная от знакомых выживаний и заканчивая увлекательными приключениями и комплексными квестами. Интерфейс платформы разработан так, чтобы предоставить максимальное комфорт при поиске наилучшего сервера для игры. Не упустите свой шанс занырнуть в невероятный мир Майнкрафт.

 17. New FREE book to reveals evergreen strategy and long-term stuff that you can use to build a list of buyers and followers in record time…

  No matter what platform you use to drive traffic, including…Google, YouTube, Facebook, Instagram, Podcasts and others.

  For more details: https://bit.ly/toptrafficsecrets

 18. Selam admin, geçici bir WiFi ağına bağlanıp bu yorumu yapıyorum. 포항출장샵E postama 2 tane güncel Kazandirio kodu gönderir misin acaba? League of Legends Wild Rift oynayarak dereceli basamaklarını tırmanmaktan geri kalmak istemiyorum şimdiden teşekkür ederim.

 19. Ofokfojfief jwlkfeejereghfj iewojfekfjergij wiojewjfewitghuhwrgtjgh ewjhfwqjhdfuewgtuiwe huegfrwgyewgtywegt tvstarstip.com

 20. Мы предлагаем широкий ассортимент документов о среднем и высшем образовании. Наш интернет-ресурс http://diplomguru.com позволяет заказать и приобрести диплом техникума без необходимости внесения предоплаты.

 21. Аренда инструмента в населенном пункте с инструментом без В нашем сервисе доступны новейшие модели инструментов решение для домашнего ремонта инструмент выгодно в нашем сервисе
  Аренда инструмента для выполнения задач
  Сэкономьте деньги на покупке инструмента с нашей услугами проката
  Правильное решение для садоводства нет инструмента? Не проблема, к нам за инструментом!
  Освойте новые умения с качественным инструментом из нашего сервиса
  Аренда инструмента для садовых работ
  Не расходуйте деньги на покупку инструмента, а Удобный инструмент для любых задач в наличии
  Разнообразие инструмента для проведения различных работ
  Профессиональная помощь в выборе нужного инструмента от опытных нашей компании
  Будьте в плюсе с услугами Прокат инструмента для ремонта дома или квартиры
  Наш сервис – надежный партнер в аренде инструмента
  Профессиональный инструмент для ремонтных работ – в нашем прокате инструмента
  Не знаете, какой инструмент подойдет? Мы поможем с выбором инструмента в нашем сервисе.
  прокат инструмента в перми прокат инструмента.

 22. Dear ,

  Seeking a secure path out of financial hardship? Your opportunity awaits in the promising realms of oil, forex, and money exchanges!

  Click below to explore:
  https://bit.ly/3w8GRVt

  Discover the best trading platforms and uncover lucrative investment opportunities through our comprehensive website. Join our trusted community of investors committed to secure and intelligent trading practices.

  Step confidently towards financial freedom today!

  Warm regards,

  Traders Admins

 23. Dear Officials,

  As you might be aware of our previous successfull ventures in Belgium, This time we are BACK with another investment opportunity exclusively for businesses.

  Click Below to Book a slot(Early birds will get 10% rebates in their future investments)
  https://bit.ly/3w8GRVt

  HURRY UP!

  You can also join our wishlist to get exclusive updates of Belgium’s best lucrative opportunities in future.

  Warm regards,

  Maria

 24. Source:

  https://in.livesex18.net

  Представляешь, совсем недавно думал о тебе, а тут мы и правда увиделись. Очень рад.

 25. Source:

  Давно не виделись ‒ здравствуй! (отсылка к песне группы «Ночные снайперы»)

  Давно не виделись ‒ здравствуй! (отсылка к песне группы «Ночные снайперы»)

 26. Рисование лимона гуашью — занимательный творческий процесс, который способствует вам создать насыщенное и реалистичное изображение этого ароматного фрукта. Начните с подбора ярких цветов гуаши для разработки живой палитры. Нанесите нежный контур лимона на холст, используя мел или финконсистентную кисть. Помните, что лимон обладает плавной поверхностью, поэтому важно использовать краски с хорошей текучестью и просто создавать мягкие переходы между оттенками.

  Продолжайте добавлять акценты, такие как теневые элементы и отражения, чтобы придать вашему рисунку объем и живость. Варьируйте интенсивность цветов, чтобы подчеркнуть особенности лимона, такие как кислотный вкус и солнечный свет. Не забывайте о фоне – он может быть абстрактным или имитировать окружение, например, светло-зеленую листву или деревянный фон. Экспериментируйте с различными приемами и радуйтесь процессом создания своего образа лимона на холсте.

 27. Jump to search
  Speculate on market Forex?
  Best exclusive offer 2024 for common speculators, software developers, traders, trading signal sellers, trading advisor sellers, trading account managers, investment companies, large brokerage firms , as well as for everyone who dreams of opening their own business on the Forex market with minimal investments.
  We will be happy to Give away MetaTrader4 Server for 0Give away MetaTrader4 Server for 0/en/products.html
  More in detail watch here:
  https://drive.google.com/file/d/14xuST2EFDKcnfUT_dL49jQu0Asj1uJx4/view?usp=sharing